Instytut Terapii Funkcjonalnej Dzielny Miś to wysoce specjalistyczne miejsce stworzone do rehabilitacji dzieci z zaburzeniami neurologicznymi najlepszymi metodami terapeutycznymi

Instytut założony został przez grupę profesjonalnych terapeutów. Są oni ekspertami w najbardziej efektywnych i nowoczesnych metod rehabilitacji. Szkolili się na wielu krajach i kontynentach po to, aby móc zaoferować swoim pacjentom szerokie spojrzenie na dolegliwości. Poniżej jest tylko próbka ich możliwości – skontaktuj się z nimi, aby poznać indywidualnie przygotowaną terapię dla Twojego dziecka.

Turnusy rehabilitacyjne
Turnusy rehabilitacyjne

„Co teraz najbardziej przeszkadza Ci w życiu codziennym? Jakie aktywności ograniczają Ciebie podczas zwykłego dnia? Na czym Ci teraz zależy?”

Więcej
Turnus Funkcjonalny z wykorzystaniem Elektrostymulacji Zadaniowej

Już od TERAZ INNOWACJA W REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ W PEDIATRII tylko w Instytucie Dzielny Miś. Elektrostymulacja zadaniowa! Czym jest i jak może podnieść efekty pracy Twojego dziecka?

Więcej
Terapia ręki
Terapia ręki

Ćwiczenia i zabawy prowadzone w Dzielnym Misiu, w ramach zajęć terapii ręki, mają rozwijać sprawność ruchową dłoni, kształtować chwyt oraz koordynację „oko-ręka” oraz koordynacje między prawa i lewą dłonią. Ręka jest narządem ruchu, dzięki któremu badamy otaczający nas świat, poznajemy go oraz komunikujemy się z nim.

Więcej
Psycholog Dziecięcy
Psycholog Dziecięcy

Psycholog dziecięcy  i jego rola jest często w naszym społeczeństwie niedoceniania a nawet demonizowana. Bo przecież „nasze dziecko nie jest chore psychicznie”, bo przecież „damy radę sami”, bo przecież „kiedyś nie było psychologów a nasi rodzice jakoś nas wychowali”. Przykłady można mnożyć i mnożyć.

Więcej
NDT Bobath
NDT Bobath

Terapeuta Dzielnego Misia, wykorzystując w pracy z dzieckiem koncepcję NDT Bobath, wnikliwie obserwuje dziecko.Nie jest ważne co dziecko robi, ale jak wykonuje dane aktywności. Dla nas liczy się jakość ruchu, bo jakość ruchu równa się jakość życia w przyszłości.

Więcej
Komunikacja Wspomagająca i Alternatywna

Nasi Neurologopedzi są jednymi z najlepszych specjalistów w zakresie komunikacji alternatywnej…

Więcej
Integracja Sensoryczna
Integracja Sensoryczna

Integracja sensoryczna – jak rozumiemy to w Instytucie Dzielny Miś? Mamy pewne porównanie: pojęcie segregacji śmieci. Zgodzicie się, że to pojęcie jest powszechnie rozumiane. Z wielkiego worka trudno jest wybarać ważne przedmioty, które mogą jeszcze być przydatne. Tym synonimem możemy zobrazować rolę integracji sensorycznej.

Więcej
Integracja Bilateralna

Integracja bilateralna to koordynacja i współpraca obu stron ciała w działaniu (przód – tył, prawa – lewa, góra – dół). Celem terapii jest to, aby u pacjenta w zależności od jego potrzeb stymulować lub hamować układ motoryczny, sensoryczny i manifestujące się nieprawidłowe zachowania.

Więcej
ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
(48) 737 479 509