fbpx

Instytut Terapii Funkcjonalnej Dzielny Miś to wysoce specjalistyczne miejsce stworzone do rehabilitacji dzieci z zaburzeniami neurologicznymi najlepszymi metodami terapeutycznymi

Instytut założony został przez grupę profesjonalnych terapeutów. Są oni ekspertami w najbardziej efektywnych i nowoczesnych metod rehabilitacji. Szkolili się na wielu krajach i kontynentach po to, aby móc zaoferować swoim pacjentom szerokie spojrzenie na dolegliwości. Poniżej jest tylko próbka ich możliwości – skontaktuj się z nimi, aby poznać indywidualnie przygotowaną terapię dla Twojego dziecka.

Turnusy rehabilitacyjne
Turnusy rehabilitacyjne

„Co teraz najbardziej przeszkadza Ci w życiu codziennym? Jakie aktywności ograniczają Ciebie podczas zwykłego dnia? Na czym Ci teraz zależy?”

Więcej
NDT Bobath
NDT Bobath

Terapeuta Dzielnego Misia, wykorzystując w pracy z dzieckiem koncepcję NDT Bobath, wnikliwie obserwuje dziecko.Nie jest ważne co dziecko robi, ale jak wykonuje dane aktywności. Dla nas liczy się jakość ruchu, bo jakość ruchu równa się jakość życia w przyszłości.

Więcej
Turnus Funkcjonalny z wykorzystaniem Elektrostymulacji Zadaniowej

Już od TERAZ INNOWACJA W REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ W PEDIATRII tylko w Instytucie Dzielny Miś. Elektrostymulacja zadaniowa! Czym jest i jak może podnieść efekty pracy Twojego dziecka?

Więcej
Integracja Sensoryczna
Integracja Sensoryczna

Integracja sensoryczna – jak rozumiemy to w Instytucie Dzielny Miś? Mamy pewne porównanie: pojęcie segregacji śmieci. Zgodzicie się, że to pojęcie jest powszechnie rozumiane. Z wielkiego worka trudno jest wybarać ważne przedmioty, które mogą jeszcze być przydatne. Tym synonimem możemy zobrazować rolę integracji sensorycznej.

Więcej
Terapia ręki
Terapia ręki

Ćwiczenia i zabawy prowadzone w Dzielnym Misiu, w ramach zajęć terapii ręki, mają rozwijać sprawność ruchową dłoni, kształtować chwyt oraz koordynację „oko-ręka” oraz koordynacje między prawa i lewą dłonią. Ręka jest narządem ruchu, dzięki któremu badamy otaczający nas świat, poznajemy go oraz komunikujemy się z nim.

Więcej
Psycholog Dziecięcy
Psycholog Dziecięcy

Psycholog dziecięcy  i jego rola jest często w naszym społeczeństwie niedoceniania a nawet demonizowana. Bo przecież „nasze dziecko nie jest chore psychicznie”, bo przecież „damy radę sami”, bo przecież „kiedyś nie było psychologów a nasi rodzice jakoś nas wychowali”. Przykłady można mnożyć i mnożyć.

Więcej
Zajęcia Neurologopedyczne
Zajęcia Neurologopedyczne

Neurologopedia jest jedną ze specjalizacji w logopedii. Neurologopeda zajmuje się profilaktyką, diagnozą i terapią osób, u których występują zaburzenia mowy i języka powstałe w wyniku uszkodzeń oraz dysfunkcji układu nerwowego. Jest to dziedzina interdyscyplinarna. Jej oddziaływania dotyczą wielu aspektów funkcjonowania dziecka z wyzwaniami rozwojowymi, m.in.: rozwoju umiejętności komunikacyjnych, rozwoju mowy czynnej i sprawności językowych, oceny budowy i sprawności narządów mowy, funkcji prymarnych (tzn. oddychania, połykania, poboru pokarmów) oraz innych umiejętności ważnych dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Więcej
Komunikacja Wspomagająca i Alternatywna
Komunikacja Wspomagająca i Alternatywna

Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się (ang. Augmentative and Alternative Communication) to wielodyscyplinarny obszar praktyki naukowej, edukacyjnej i klinicznej. Łączy w sobie działania profilaktyczne, diagnostyczne i terapeutyczne zmierzające do usuwania niepowodzeń komunikacyjnych oraz przywracania umiejętności skutecznego i funkcjonalnego i porozumiewania się.

Więcej
Funkcjonalna Ocena Widzenia
Funkcjonalna Ocena Widzenia

Czy zastanawialiście sie jak zinterpretować wyniki badań okulistycznych? Co właściwie wynika z faktu, że Wasze dziecko ma ujemny wynik dioptrii? Trudno z tego wyciągnąć wnioski co tak naprawdę widzi Wasze dziecko i co ten wynik oznacza dla codziennego funkcjonowania.

Problem zwiększa się, jeśli Twoje dziecko ma sprzężone niepełnosprawności – czasem okuliści nawet nie podejmują się badania wzroku.

Funkcjonalna Ocena Widzenia powie Ci jak Twoje dziecko w rzeczywistości widzi. Czy dostrzega zabawki? Czy widzi przeszkody na swojej drodze? Czy jest w stanie ocenić jak wysokie są stopnie schodów?

Więcej
ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
(48) 737 479 509