Instytut Terapii Funkcjonalnej Dzielny Miś to wysoce specjalistyczne miejsce stworzone do rehabilitacji dzieci z zaburzeniami neurologicznymi najlepszymi metodami terapeutycznymi

Instytut założony został przez grupę profesjonalnych terapeutów. Są oni ekspertami w najbardziej efektywnych i nowoczesnych metod rehabilitacji. Szkolili się na wielu krajach i kontynentach po to, aby móc zaoferować swoim pacjentom szerokie spojrzenie na dolegliwości. Poniżej jest tylko próbka ich możliwości – skontaktuj się z nimi, aby poznać indywidualnie przygotowaną terapię dla Twojego dziecka.

Turnusy rehabilitacyjne
Turnusy rehabilitacyjne

Cena
120 minut dziennie / 5 dni w tygodniu / 1050 zł

„Co teraz najbardziej przeszkadza Ci w życiu codziennym? Jakie aktywności ograniczają Ciebie podczas zwykłego dnia? Na czym Ci teraz zależy?”

Więcej
Terapia ręki
Terapia ręki

Cena
60 minut / 100 zł

Ćwiczenia i zabawy prowadzone w Dzielnym Misiu, w ramach zajęć terapii ręki, mają rozwijać sprawność ruchową dłoni, kształtować chwyt oraz koordynację „oko-ręka” oraz koordynacje między prawa i lewą dłonią. Ręka jest narządem ruchu, dzięki któremu badamy otaczający nas świat, poznajemy go oraz komunikujemy się z nim.

Więcej
Psycholog Dziecięcy
Psycholog Dziecięcy

Cena
60 min / 140zł

Psycholog dziecięcy  i jego rola jest często w naszym społeczeństwie niedoceniania a nawet demonizowana. Bo przecież „nasze dziecko nie jest chore psychicznie”, bo przecież „damy radę sami”, bo przecież „kiedyś nie było psychologów a nasi rodzice jakoś nas wychowali”. Przykłady można mnożyć i mnożyć.

Więcej
NDT Bobath
NDT Bobath

Cena
60 minut / 140 zł
Karnet: 1 miesięczny / 10 zajęć  / 1200 zł
Karnet: 2 miesięczny / 15 zajęć / 1800 zł

Terapeuta Dzielnego Misia, wykorzystując w pracy z dzieckiem koncepcję NDT Bobath, wnikliwie obserwuje dziecko.Nie jest ważne co dziecko robi, ale jak wykonuje dane aktywności. Dla nas liczy się jakość ruchu, bo jakość ruchu równa się jakość życia w przyszłości.

Więcej
Komunikacja Wspomagająca i Alternatywna

Cena
60 minut / 150 zł

Nasi Neurologopedzi są jednymi z najlepszych specjalistów w zakresie komunikacji alternatywnej…

Więcej
Integracja Sensoryczna
Integracja Sensoryczna

Cena
60 minut / 100 zł
Karnet: 3 miesięczny / 10 zajęć / 900 zł

Integracja sensoryczna – jak rozumiemy to w Instytucie Dzielny Miś? Mamy pewne porównanie: pojęcie segregacji śmieci. Zgodzicie się, że to pojęcie jest powszechnie rozumiane. Z wielkiego worka trudno jest wybarać ważne przedmioty, które mogą jeszcze być przydatne. Tym synonimem możemy zobrazować rolę integracji sensorycznej.

Więcej
Integracja Bilateralna

Cena
60 minut / 100 zł

Integracja bilateralna to koordynacja i współpraca obu stron ciała w działaniu (przód – tył, prawa – lewa, góra – dół). Celem terapii jest to, aby u pacjenta w zależności od jego potrzeb stymulować lub hamować układ motoryczny, sensoryczny i manifestujące się nieprawidłowe zachowania.

Więcej
Gimnastyka korekcyjna

Cena
45 minut / 60 zł

W obecnych czasach istotnym i coraz częstszym problemem zdrowotnym są wady postawy. Najwięcej przypadków wad postawy pojawia się już około 5 roku życia. Zaniedbywanie tego problemu i brak korektywy może nieść odległe i negatywne skutki.

Więcej
ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
(48) 22 860 00 03