fbpx

Instytut Terapii Funkcjonalnej Dzielny Miś to wysoce specjalistyczne miejsce stworzone do rehabilitacji dzieci z zaburzeniami neurologicznymi najlepszymi metodami terapeutycznymi

Instytut założony został przez grupę profesjonalnych terapeutów. Są oni ekspertami w najbardziej efektywnych i nowoczesnych metod rehabilitacji. Szkolili się na wielu krajach i kontynentach po to, aby móc zaoferować swoim pacjentom szerokie spojrzenie na dolegliwości. Poniżej jest tylko próbka ich możliwości – skontaktuj się z nimi, aby poznać indywidualnie przygotowaną terapię dla Twojego dziecka.

Turnusy rehabilitacyjne
Turnusy rehabilitacyjne

„Co teraz najbardziej przeszkadza Ci w życiu codziennym? Jakie aktywności ograniczają Ciebie podczas zwykłego dnia? Na czym Ci teraz zależy?”

Więcej
NDT Bobath
NDT Bobath

Terapeuta Dzielnego Misia, wykorzystując w pracy z dzieckiem koncepcję NDT Bobath, wnikliwie obserwuje dziecko.Nie jest ważne co dziecko robi, ale jak wykonuje dane aktywności. Dla nas liczy się jakość ruchu, bo jakość ruchu równa się jakość życia w przyszłości.

Więcej
Turnus Funkcjonalny z wykorzystaniem Elektrostymulacji Zadaniowej

Już od TERAZ INNOWACJA W REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ W PEDIATRII tylko w Instytucie Dzielny Miś. Elektrostymulacja zadaniowa! Czym jest i jak może podnieść efekty pracy Twojego dziecka?

Więcej
Integracja Sensoryczna
Integracja Sensoryczna

Integracja sensoryczna – jak rozumiemy to w Instytucie Dzielny Miś? Mamy pewne porównanie: pojęcie segregacji śmieci. Zgodzicie się, że to pojęcie jest powszechnie rozumiane. Z wielkiego worka trudno jest wybarać ważne przedmioty, które mogą jeszcze być przydatne. Tym synonimem możemy zobrazować rolę integracji sensorycznej.

Więcej
Terapia ręki
Terapia ręki

Ćwiczenia i zabawy prowadzone w Dzielnym Misiu, w ramach zajęć terapii ręki, mają rozwijać sprawność ruchową dłoni, kształtować chwyt oraz koordynację „oko-ręka” oraz koordynacje między prawa i lewą dłonią. Ręka jest narządem ruchu, dzięki któremu badamy otaczający nas świat, poznajemy go oraz komunikujemy się z nim.

Więcej
Psycholog Dziecięcy
Psycholog Dziecięcy

Psycholog dziecięcy  i jego rola jest często w naszym społeczeństwie niedoceniania a nawet demonizowana. Bo przecież „nasze dziecko nie jest chore psychicznie”, bo przecież „damy radę sami”, bo przecież „kiedyś nie było psychologów a nasi rodzice jakoś nas wychowali”. Przykłady można mnożyć i mnożyć.

Więcej
Zajęcia Neurologopedyczne
Zajęcia Neurologopedyczne

Neurologopedia jest jedną ze specjalizacji w logopedii. Neurologopeda zajmuje się profilaktyką, diagnozą i terapią osób, u których występują zaburzenia mowy i języka powstałe w wyniku uszkodzeń oraz dysfunkcji układu nerwowego. Jest to dziedzina interdyscyplinarna. Jej oddziaływania dotyczą wielu aspektów funkcjonowania dziecka z wyzwaniami rozwojowymi, m.in.: rozwoju umiejętności komunikacyjnych, rozwoju mowy czynnej i sprawności językowych, oceny budowy i sprawności narządów mowy, funkcji prymarnych (tzn. oddychania, połykania, poboru pokarmów) oraz innych umiejętności ważnych dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Więcej
Komunikacja Wspomagająca i Alternatywna
Komunikacja Wspomagająca i Alternatywna

Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się (ang. Augmentative and Alternative Communication) to wielodyscyplinarny obszar praktyki naukowej, edukacyjnej i klinicznej. Łączy w sobie działania profilaktyczne, diagnostyczne i terapeutyczne zmierzające do usuwania niepowodzeń komunikacyjnych oraz przywracania umiejętności skutecznego i funkcjonalnego i porozumiewania się.

Więcej
Funkcjonalna Ocena Widzenia
Funkcjonalna Ocena Widzenia

Czy zastanawialiście sie jak zinterpretować wyniki badań okulistycznych? Co właściwie wynika z faktu, że Wasze dziecko ma ujemny wynik dioptrii? Trudno z tego wyciągnąć wnioski co tak naprawdę widzi Wasze dziecko i co ten wynik oznacza dla codziennego funkcjonowania.

Problem zwiększa się, jeśli Twoje dziecko ma sprzężone niepełnosprawności – czasem okuliści nawet nie podejmują się badania wzroku.

Funkcjonalna Ocena Widzenia powie Ci jak Twoje dziecko w rzeczywistości widzi. Czy dostrzega zabawki? Czy widzi przeszkody na swojej drodze? Czy jest w stanie ocenić jak wysokie są stopnie schodów?

Więcej
Turnusy z gipsowaniem seryjnym

Fizjoterapeuci Instytutu Dzielny Miś ostatni rok spędzili na doskonaleniu tego zagadnienia: gipsowanie seryjne. Pomagali nam w tym najlepsi specjaliści z całego świata – cały proces nadzorowany był przez Beverly Cusick (PT, MS, NDT, COF/BOC), która przyjechała do Polski aby finalnie potwierdzić nasze umiejętności.

Gipsowanie seryjne to innowacyjny sposób prowadzenia rehabilitacji. Składa się na nie wielokrotne gipsowanie, badanie zmian strukturalnych tkanek miękkich, regipsowanie i przede wszystkim intensywne ćwiczenia. Połączenie materiałów wykorzystywanych do gipsowania oraz umiejętne wykorzystanie ich właściwości. Odpowiednie ustawienie gipsowanej stopy jako fundament do prawidłowej aktywizacji mięśni. Wszystko po to aby móc wywołać konkretne zmiany strukturalne i funkcjonalne u małych pacjentów. W zależności od poziomu startowego wpłyniemy na naukę samodzielnego stania, poprawę zakresu ruchu kończyn dolnych i poprawę jakości chodu.

Więcej
ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
(48) 737 479 509