fbpx
ZAPISZ SIĘ DO NASZYCH TERAPEUTÓW
ON-LINE.
SZYBKO, BEZPIECZNIE I BEZ ZBĘDNYCH TELEFONÓW. A CO JESLI JESZCZE NIE JESTEŚ W GRONIE NASZYCH PACJENTÓW? TWOJA PIERWSZA KONSULTACJA BĘDZIE ZUPEŁNIE BEZPŁATNA.
Zapisz się
WYPRÓBUJ KOMBINEZON EXOPULSE MOLLII
INSTYTUT DZIELNY MIŚ JEST AUTORYZOWANYM DYSTRYBUTOREM KOMBINEZONÓW EXOPULSE MOLLII SUIT. ZAPISZ SIĘ I WYPRÓBUJ, A MY POMOŻEMY Z POZYSKANIEM DOFINANSOWANIA.
Więcej
Previous
Next

jak będziemy pracować z Twoim dzieckiem?

Analiza ruchu – jedyne w Polsce urządzenie do bezmarkerowej, zaawansowanej diagnostyki deficytów ruchu.
Nowoczesna medycyna zmienia się na naszych oczach. Nowoczesna fizjoterapia, a przede wszystkim pediatryczna fizjoterapia neurologiczna musi opierać się na zaawansowanej diagnostyce, która jest podstawą do budowania programów rehabilitacyjnych. W Instytucie Dzielny Miś posiadamy jedyne w Polsce urządzenie do bezmarkerowej analizy ruchu, dzięki której wnikniemy głęboko w ciało Twojego dziecka, aby precyzyjnie poznać przyczyny jego deficytów ruchowych. Otrzymasz raport z danymi, interpretacją i konkretnymi zaleceniami medycznymi, które będą podstawą do wszelkich kolejnych działań medycznych – czy to rehabilitacji, czy dobrania zaopatrzenia ortopedycznego, czy potencjalnych interwencji chirurgicznych.

Już od TERAZ INNOWACJA W REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ W PEDIATRII tylko w Instytucie Dzielny Miś. Elektrostymulacja zadaniowa! Czym jest i jak może podnieść efekty pracy Twojego dziecka?
Elektrostymulacja zadaniowa jest elektrostymulacją nerwowo–mięśniową podczas konkretnej aktywności, dająca korzyści dla siły mięśniowej, zakresu ruchu a co najważniejsze motor learningu – nauki motorycznej.
Turnusy funkcjonalne z wykorzystaniem elektrostymulacji zadaniowej to wiedza, doświadczenie i dogłębna analiza pacjenta a dzięki temu indywidualnie dobrana terapia dostosowana do potrzeb i celów opiekunów i dzieci.

Terapeuta Dzielnego Misia, wykorzystując w pracy z dzieckiem koncepcję NDT Bobath, wnikliwie obserwuje dziecko. Nie jest ważne co dziecko robi, ale jak wykonuje dane aktywności. Dla nas liczy się jakość ruchu, bo jakość ruchu równa się jakość życia w przyszłości.

Według definicji pani Zofii Szwiling NDT Bobath to terapia funkcjonalna, adekwatnie dobrana do wieku i możliwości dziecka, aktywizująca wszystkie układy w ciele pacjenta po uprzednim specjalistycznym ich przygotowaniu czy zabezpieczeniu, wykorzystująca napięcie męśniowe zbliżone maksymalnie do prawidłowego i prowadzona z zachowaniem liniowości we wszystkich segmentach ciała.


Psycholog dziecięcy i jego rola jest często w naszym społeczeństwie niedoceniania a nawet demonizowana. Bo przecież „nasze dziecko nie jest chore psychicznie”, bo przecież „damy radę sami”, bo przecież „kiedyś nie było psychologów a nasi rodzice jakoś nas wychowali”. Przykłady można mnożyć i mnożyć.

Decyzja o wizycie u specjalisty zazwyczaj nie jest dla rodziców łatwa. Pojawiają się myśli – „jesteśmy złymi rodzicami”, „inni dają radę a my nie”. Wszystko to wynika prawdopodobnie ze złych doświadczeń lub braku wiedzy na temat tego, kim jest psycholog dziecięcy i czego możemy od niego oczekiwać.

Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się (ang. Augmentative and Alternative Communication) to wielodyscyplinarny obszar praktyki naukowej, edukacyjnej i klinicznej. Łączy w sobie działania profilaktyczne, diagnostyczne i terapeutyczne zmierzające do usuwania niepowodzeń komunikacyjnych oraz przywracania umiejętności skutecznego i funkcjonalnego i porozumiewania się. Komunikacja alternatywna – osoba porozumiewa się inaczej niż za pomocą mowy (np. w oparciu o gesty, znaki graficzne, pismo itd.)

Komunikacja wspomagająca – osoba porozumiewa się za pomocą mowy, ale jest ona niewystarczająca do komunikacji. Wzmacniamy/uzupełniamy mowę, wspomagamy rozwój mowy i języka, gwarantujemy zastępczy sposób porozumiewania się na wypadek, gdyby osoba nie rozwinęła mowy.

W Dzielnym Misiu chcemy budować możliwości dziecka, a nie sprawiać że będzie silne, bo siła nie oznacza funkcji. Nasza wysoce wyspecjalizowana kadra ma za zadanie osiąganie celów realnych i namacalnych. Szeroka wiedza i doświadczenie rehabilitantów zwiększa wachlarz możliwości pracy z dzieckiem. Aby osiągnąć cel, pomocy dzieciom, podczas terapii wykorzystujemy metody takie jak NDT Bobath, PNF, terapie manualne, neuromobilizacyjne, elementy terapii sensorycznych, pedagogicznych i wielu innych, w zależności co w danej sytuacji potrzebne jest dziecku.

Mollii

W Instytucie Dzielny Miś mieliśmy okazję stosować kombinezon Exopulse Mollii Suit wielokrotnie. Wyraźnie zmienia on obszar leczenia schorzeń neurologicznych i ich następstw. Działanie pierwszego na świecie kombinezonu neuromodulacyjnego jest oparte na zasadzie hamowania zwrotnego i umożliwia rozluźnienie mięśni spastycznych przy jednoczesnej aktywacji mięśni słabych. Połączony efekt powoduje, że życie codzienne może być aktywniejsze i mniej bolesne.

Jest to osobisty wspomagający wyrób medyczny, który służy do niskoenergetycznej przezskórnej stymulacji elektrycznej całego ciała. Jest on przeznaczony do redukcji spastyczności, aktywacji mięśni, a także uśmierza przewlekły ból. Są to objawy często występujące przy porażeniu mózgowym, stwardnieniu rozsianym, udarze mózgu, urazach rdzenia kręgowego i innych zaburzeniach neurologicznych.

Ćwiczenia i zabawy prowadzone w Dzielnym Misiu, w ramach zajęć terapii ręki, mają rozwijać sprawność ruchową dłoni, kształtować chwyt oraz koordynację „oko-ręka” oraz koordynacje między prawa i lewą dłonią. Ręka jest narządem ruchu, dzięki któremu badamy otaczający nas świat, poznajemy go oraz komunikujemy się z nim. Dobra praca ręki pozwala nam realizować polecenia mózgu od czynności samoobsługowych (np. ubieranie się, jedzenie) po pisanie rysowanie, chwytanie.

Neurologopedia jest jedną ze specjalizacji w logopedii. Neurologopeda zajmuje się profilaktyką, diagnozą i terapią osób, u których występują zaburzenia mowy i języka powstałe w wyniku uszkodzeń oraz dysfunkcji układu nerwowego. Jest to dziedzina interdyscyplinarna. Jej oddziaływania dotyczą wielu aspektów funkcjonowania dziecka z wyzwaniami rozwojowymi, m.in.: rozwoju umiejętności komunikacyjnych, rozwoju mowy czynnej i sprawności językowych, oceny budowy i sprawności narządów mowy, funkcji prymarnych (tzn. oddychania, połykania, poboru pokarmów) oraz innych umiejętności ważnych dla prawidłowego rozwoju dziecka.
Terapia neurologopedyczna jest opracowywana indywidualnie wg potrzeb małego pacjenta oraz jego rodziny i najbliższego otoczenia.

SPRAWDŹ NASZ SKLEP Z ZAOPATRZENIEM ORTOPEDYCZNYM

Koniec z problemami związanymi z uzyskaniem zaopatrzenia ortopedycznego!

odwiedź nasz sklep,
w którym nasi fizjoterapeuci wystawią zlecenie nfz oraz dobiorą odpowiedni sprzęt

Rodzinna atmosfera, bliskość z dziećmi i rodzicami będą zawsze naszymi priorytetami"
Aleksandra Izydorczyk
Współzałożycielka Dzielnego Misia
Instytut Dzielny Miś to ośrodek, któremu zaufałam.
Zofia Szwiling
Międzynarodowy instruktor NDT Bobath
Już po pierwszym razie stwierdziliśmy, że to jest idealne miejsce
Katarzyna, mama Tadeusza
Previous
Next
Skip to content