fbpx
Szkolenia Instytut Dzielny Miś

Wolnych miejsc: 3/20

Termin: 2 – 3 lutego 2019 

Prowadząca: mgr Aneta Szczepańska – Instruktor Techniki Powięziowe, Osteopatia w Pediatrii i Neonatologii

Miejsce: Instytut Terapii Funkcjonalnej Dzielny Miś, ul. Świętojerska 5/7 Warszawa

Cena: 1.000 zł (w cenie materiały dydaktyczne, dyplom, bufet z zimnymi przekąskami, kawa, herbata)


Opis szkolenia:

Głównym założeniem szkolenia jest pokazanie wiedzy z dziedziny opieki nad matką i dzieckiem. Wykorzystywana wiedza w szkoleniu oparta jest po części na faktach naukowych oraz na własnych odkryciach jak i doświadczeniu osób od których prowadząca miała możliwość uczyć się.
W trakcie obserwacji problemów powstających w trakcie porodu można zaobserwować wiele połączeń między metodami rehabilitacyjnym obowiązującymi w Polsce. Pozwolenie na rozwinięcie się własnej intuicji i zdolnościom twórczym, może zaowocować tym, iż przy pomocy własnych rąk, każdy pracujący i uzdolniony terapeuta będzie umiał zapewnić dziecku optymalną przestrzeń struktur ciała do rozwoju.
Szkolenie zaprezentuje kolejne etapy rozwoju życia i ich aspekty: fizyczne i fizjologiczne, zaczynając od zapłodnienia, przez ciążę, proces porodu i okres poporodowy.
Kurs pomoże i nauczy Was jak ocenić kiedy Nasza interwencja jest potrzebna, a kiedy niemowlę powinno zostać pozostawione w fizjologicznym procesie rozwoju, jest to jedno z głównych założeń, jak i jeden z najczęstszych terapeutycznych dylematów.
Nauczymy się odwracać niefizjologiczne zmiany w ciele noworodka i będziemy uczyć się rozmawiać z rodzicami jak i interpretować ich zachowanie w relacji z niemowlakiem. Każdy cel praktyczny będzie zakładał przywrócenie balansu niemowlęciu.
W pracy na kursie odniesiemy się do najczęstszych problemów z jakimi rodzice pojawiają się u nas w gabinetach, czyli: asymetria ułożeniowa, deformacje głowy dziecka, kolki, problemy ze snem, wady postawy pojawiające się w skokach rozwojowych.


Szkolenie będzie składać się z dwóch dni:

Dzień Pierwszy:

9.00 – 10.45   Ograniczenia embrionalne i wczesne ograniczenia strukturalne
10.45-11.00  Przerwa
11.00-13.00  Zmiany rozwojowe u noworodka i małego dziecka
13.00-14.00  Przerwa obiadowa
14.00-16.00  Znaczenie zadawania odpowiednich pytań rodzicom. Analiza karty
16.00-16.15  Przerwa
16.15-18.00  Jak dotykać? Techniki osłuchiwania powięziowego. PRAKTYKA

 

Dzień Drugi:

9.00-10.45   Techniki BLT  na wybrane okolice ciała.  PRAKTYKA
10.45-11.00  Przerwa
11.00-13.00  Techniki BLT na wybrane okolice ciała. PRAKTYKA
13.00-14.00   Przerwa obiadowa
14.00- 16.00   Techniki BLT na wybrane okolice ciała. PRAKTYKA
16.00-16.15   Przerwa
16.15- 18.00  Jak spowodować żeby zmiany sie utrzymały. Osteopatia zintegrowana ( łączenie różnych dziedzin nauk medycznych).

O Prowadzącej:

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz renomowanej Brytyjskiej Szkoły Osteopatii ESO European School of Osteopathy w Maidstone. Uzyskała międzynarodowy tytuł FDM IC.
Pełni funkcje asystenta w International Academy of Manual Medicine na kursach FDM wg. S. Typaldosa.
Uczestniczka wielu kursów i szkoleń poświęconych zagadnieniom medycznym m.in. :
Osteopatia pediatryczna, kurs rozwijający FDM, Global Fascio-Myo-Neutral Method of Diagnosis and Hooking Treatment Using Diacutaneous Fibrolisis Technique,
Functional Intergrated Needling for Pain Management, Smart Tools Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization, Techniki energizacji mięśni, terapia punktów spustowych, trzymodułowy kurs terapii manualnej w leczeniu dysfunkcji dolegliwości bólowych narządu ruchu.
Brała czynny udział w konferencji naukowej Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego podczas II Dnia Osteopaty.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami, prowadzi własny gabinet reh-STILL-med.

Jak się zgłosić?

Prosimy o e-mail wraz imieniem, nazwiskiem, wybraną datą szkolenia oraz numerem telefonu na adres: kontakt@dzielnymis.pl

Potwierdzeniem udziału jest wniesienie opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 300 zł w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia na rachunek bankowy wskazany w mailu zwrotnym. W razie rezygnacji, opłata kwalifikacyjna nie będzie zwracana. Pozostałą kwotę prosimy wpłacić do 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
(48) 698 545 450
Skip to content