Po raz drugi udało nam się połączyć rzeczy, które zwykle są nie do połączenia. Połączyliśmy najwyższej jakości usługi opiekuńcze, oparte na realizacji turnusów terapeutycznych, z przystepną ceną!
Niemożliwe?
Po raz drugi udało sie nam pozyskać środki Unii Europejskiej aby przygotować dla Was wyjątkowy Projekt. Projekt, dzięki któremu będziemy mogli zwiększyć dostępność naszych usług i zaproponować Wam zupełnie nowe działania edukacyjne i opiekuńcze! W Programie mogą wziąć udział dzieci z niepełnosprawnościami neurologicznymi z Mazowsza. Jednym z działań, które oferujemy w ramach projektu, jest możliwość odbycia aż 6 turnusów rehabilitacyjnych przy opłacie zaledwie 180zł każdy!
Nabór do Projektu rozpocznie się na tej stronie w dniu 14 kwietnia 2021 roku o godz. 12:00.
W projekcie udział wziąć będzie mogło 90 dzieci będących dotychczasowymi podopiecznymi Instytutu Dzielny Miś oraz 51 osób niebędących podopiecznymi Instytutu wraz ze swoimi rodzicami/opiekunami prawnymi.
Nabór potrwa do momentu wpłynięcia odpowiedniej liczby zgłoszeń wynikającej z ilości miejsc w Projekcie powiększonej o listę rezerwową.
Co możesz uzyskać przystępując do Projektu?
- Do 6 turnusów rehabilitacyjnych w cenie 180 zł za każdy. Jak zwykle turnusy rehabilitacyjne prowadzone będą przez naszych najlepszych fizjoterapeutów, a program zajęć i ilość turnusów dobierana będzie indywidualnie do każego z uczestników Projektu.
- Udział w ciekawych szkoleniach edukacyjnych. Przystępując do Projektu przygotujemy zestaw szkoleń skierowanych do rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych – pokażemy Ci jak poprawiać funkcjonowanie dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym lub jak nieść pierwszą pomoc dziecku z niepełnosprawnościami).
- Wizyty domowe mające na celu poprawienie architektury Twojego mieszkania tak, aby dzieci niepełnosprawne mogły lepiej w nim funkcjonować. Nie wszyscy uczestnicy Projektu objęci będą wizytami domowymi.
Kiedy i jakie terapie i mogę otrzymać ramach Projektu?
W Projekcie możesz wykorzystać wszystkie, które na codzień oferujemy w naszym Instytucie, oprócz turnusu z gipsowaniem seryjnym. Jednak pamiętaj, że sposób w jaki działamy nastawiony jest na Funkcję. To znaczy, że przed rozpoczęciem turnusu przeprowadzimy dogłębny wywiad i wspólnie określimy cele terapeutyczne. Na podstawie zebranych informacji będziemy mogli zaproponować Ci odpowiedni zestaw terapii i ich częstotliwość.
Turnusy rehabilitacyjne w ramach Projektu wystartują od połowy 2021 roku. Planujemy wysyłać informację o zakwalifikowaniu się do Projektu z końcem kwietnia 2020.
Sprawdź dostępne terapie
Kto może wziąć udział w Projekcie i do czego Projekt zobowiązuje?
- Każde dziecko z niepełnosprawnościami neurologicznymi, przede wszystkim z mózgowym porażeniem dziecięcym, wraz z opiekunem, którzy posiadają miejsce zamieszkania w województwie mazowieckim według Kodeksu Cywilnego.
- Do Projektu zakwalifikowane zostaną kandydaci spełniający kryteria opisane w Regulaminie. Jednym z kryteriów jest kolejność zgłoszeń – ilość miejsc jest ograniczona i po wyczerpaniu miejsc na liście głównej i rezerwowej, kolejne aplikacji nie będą przyjmowane. Warto pospieszyć się!
- Pamiętaj, że przystępując do Projektu musisz wziąć udział w jego wszystkich częściach. Oznacza to, ze nie możesz na przykład odbyć tylko 2 z przysługujących Ci 3 turnusów rehabilitacyjnych. Twoja obecność na szkoleniu jest rownież obowiązkowa. Jeśli nie wypełnisz wszystkich części Projektu, to jesteśmy zobligowani wykreślić Cię z listy uczestników i wnioskować o pokrycie kosztów faktycznie wykorzystanych świadczeń.
Przeczytaj Regulamin
Informacje o Projekcie
Beneficjent i tytuł Projektu
Projekt o nazwie „DZIELNE MISIE! Usługi społeczne i zdrowotne dla rodziców i dzieci niepełnosprawnych z Województwa Mazowieckiego.
” (zwany na tej stronie „Programem”) realizowany jest przez Instytut Terapii Funkcjonalnej Dzielny Miś sp. z o.o. sp. k.
Cel Projektu
Instytut Terapii Funkcjonalnej Dzielny Miś sp. z o.o. sp.k. otrzymał wsparcie z Funduszy Europejskich, którego celem jest zwiększenie dostępności usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej w postaci usług opiekuńczych, w tym także zdrowotnych, poprzez zwiększenie o 2 liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych w społeczności lokalnej oraz zwiększenie o 51 liczby osób objętych usługami opiekuńczymi świadczonymi w społeczności lokalnej, jak również poprzez działania edukacyjne i doradcze wspierające 141 opiekunów faktycznych.
Wartość projektu i wkład Funduszy Europejskich
Ogółem: 1.999.692,72 zł
Dofinansowanie: 1 847 412,72 zł
Wkład UE: 1 599 754,18 zł