fbpx

Już od TERAZ INNOWACJA W REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ W PEDIATRII tylko w Instytucie Dzielny Miś. Elektrostymulacja zadaniowa! Czym jest i jak może podnieść efekty pracy Twojego dziecka?

Elektrostymulacja zadaniowa jest elektrostymulacją nerwowo–mięśniową podczas konkretnej aktywności, dająca korzyści dla siły mięśniowej, zakresu ruchu a co najważniejsze motor learningu – nauki motorycznej.

Turnusy funkcjonalne z wykorzystaniem elektrostymulacji zadaniowej to wiedza, doświadczenie i dogłębna analiza pacjenta a dzięki temu indywidualnie dobrana terapia dostosowana do potrzeb i celów opiekunów i dzieci.

W Stanach Zjednoczonych dowiedzieliśmy się o stosowaniu elektrostymulacji w pediatrii w sposób banalny a zarazem innowacyjny. Miesiące analizy, wiele zagranicznych artykułów, dobór sprzętu i mamy TO, coś, co może znacząco poprawić efekty pracy naszej/Waszej pracy.

Elektrostymulacja zadaniowa

 

Elektrostymulacja zadaniowa jest metodą z dziedziny fizykoterapii. Jest to dostarczenie prądu elektrycznego do pobudzenia tkanek tak, aby zastąpić lub uzupełnić funkcję, które zostały utracone w wyniku uszkodzenia neurologicznego.

 

Bazuje ona na znanej od wielu lat elektrostymulacji funkcjonalnej, czyli stymulacji mięśni i nerwu, aby wywołać ruch. Elektrostymulacja funkcjonalna poprawia siłę i wytrzymałość mięśniową. Terapeuci Instytutu Dzielny Miś zauważyli że brakuje w niej „klucza” do sukcesu, czyli zadania!

 

Elektrostymulacja zadaniowa jest elektrostymulacją funkcjonalną podczas konkretnej aktywności, dająca korzyści dla siły mięśniowej, a zarazem dająca możliwości kodowania ruchu przez ośrodkowy układ nerwowy w odpowiednim napięciu mięśniowym danych grup mięśniowych.

 

Jak jest to możliwe? Dwie elektrody umieszczone na skórze, nad mięśniem docelowym, aby ćwiczenia i swoboda ruchu była możliwa do elektrod są podłączone specjalne moduły generujące prąd, sterowane za pomocą pilotów z Wi-Fi.

 

Do stymulacji używamy prądu zmiennego, który wywołuje skurcz mięśni a to pomaga go wzmocnić. Dodatkowo możliwość wykonywania ruchu i konkretnych zadań bez ograniczeń pozwala na naukę ruchu w przestrzeni już przy odpowiednim zaangażowaniu mięśniowym. Pozwala to na wykonywanie zadań izolowanych ale też na globalne ruchy funkcjonalne.

Elektrostymulacja Zadaniowa
Elektrostymulacja Zadaniowa
Elektrostymulacja zadaniowa
Elektrostymulacja zadaniowa

Dzięki elektrostymulacji zadaniowej stymulowane mięśnie w trakcie konkretnej aktywności nie tylko wzmacniają się ale również uczą się kiedy maja tę umiejętność wykorzystać.

Korzyści płynące z elektrostymulacji zadaniowej:

– poprawa siły mięśniowej

– poprawa zakresu ruchu

– możliwość wykonywania ćwiczeń beż ograniczeń związanych z kablami

– motor learning (skurcz mięśni dociąża stawy w ruchu co powoduje zniany sensoryczne sprzyjające nauce motorycznej).

Trzeba jednak pamiętać, że wiedza i analiza pacjenta jest najistotniejszą częścią terapii. To terapeuci Instytut Dzielny Miś są wstanie określić, które mięśnie potrzebują dodatkowej stymulacji i jakie specyficzne aktywności/ zadania wykonywać podczas niej. Dlatego tez elektrostymulacja zadaniowa może być elementem Terapii Funkcjonalnej znacząco zwiększająca efekty terapii.

Zapraszamy do kontaktu z nami aby dowiedzieć się więcej!

ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
(48) 698 545 450
Skip to content