fbpx
wzmożone napięcie mięśniowe u dzieci

NDT Bobath

Terapeuta Dzielnego Misia, wykorzystując w pracy z dzieckiem koncepcję NDT Bobath, wnikliwie obserwuje dziecko. Nie jest ważne co dziecko robi, ale jak wykonuje dane aktywności. Dla nas liczy się jakość ruchu, bo jakość ruchu równa się jakość życia w przyszłości.

Według definicji pani Zofii Szwiling NDT Bobath to terapia funkcjonalna, adekwatnie dobrana do wieku i możliwości dziecka, aktywizująca wszystkie układy w ciele pacjenta po uprzednim specjalistycznym ich przygotowaniu czy zabezpieczeniu, wykorzystująca napięcie męśniowe zbliżone maksymalnie do prawidłowego i prowadzona z zachowaniem liniowości we wszystkich segmentach ciała.

Zajęcia trwają jedną godzinę podczas której terapeuta bada, obserwuje, ćwiczy dziecko, ale również przekazuje opiekunowi wskazówki dotyczące pielęgnacji dziecka. Opiekun otrzymuje instruktaż ćwiczeń oraz sposobów zabawy z dzieckiem tak aby terapia była miła dla pociechy, ale również rozwojowa i poprawiająca jej funkcjonowanie. Terapeuci Dzielnego Misia wiedzą, że świadomy opiekun to najlepszy terapeuta dla swojego dziecka. Czas zajęć terapeutycznych to nie tylko czas terapeuty z dzieckiem ale również czas na wytłumaczenie rodzicowi co z czego wynika w zachowaniach i aktywnościach dziecka.

ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
(48) 698 545 450
Skip to content