fbpx

Układ wzrokowy to jeden z wiodących systemów naszego organizmu. Kształtuje się on już w pierwszych tygodniach życia płodowego, dlatego tak ważna jest dbałość o jego prawidłowy rozwój.

WARTO ZADBAĆ O WZROK DZIECKA OD NAJMŁODSZYCH LAT

Jeżeli zauważysz jakiekolwiek problemy wzrokowe u swojego dziecka, to pamiętaj że stymulację i wsparcie wzroku trzeba rozpocząć jak najszybciej! Jakie objawy mogą powinny Cię niepokoić? Przede wszystkim zwróć uwagę na trudności podczas lokalizacji zabawki, brak skupienia wzroku lub inne, niepokojące objawy (również trudności szkolne u dzieci starszych). Wszelkie inne objawy warto jak najszybciej zgłosić i skorzystać z porady terapeuty i wsparcia terapeutycznego.

JAK WYGLĄDA PRZEBIEG TERAPII WIDZENIA?

Podczas terapii widzenia sprawdzone zostaną podstawowe i wyższe funkcje wzrokowe dziecka. Poprzez dobrane indywidualnie ćwiczenia i zwrócenie uwagi na wzrokowe funkcjonowanie i potrzeby, dziecko nauczy się, jak maksymalnie korzystać z posiadanych możliwości wzrokowych. Dzieci starsze będą stymulować wyższe możliwości wzrokowe, doskonalić funkcje niezbędne podczas pracy szkolnej. Rodzic natomiast otrzyma wskazówki i instruktaż, jak stymulować wzrok dziecka w życiu codziennym.

TERAPIA WIDZENIA – DLA DZIECI W JAKIM WIEKU?

Terapia wzroku dedykowana jest dzieciom w każdym wieku – od maluchów po nastolatki. Pamiętaj jednak, aby zgłosić się do terapeuty jak najszybciej, najlepiej zaraz po zaobserwowaniu niepokojących cię objawów.

Terapia wzroku
Terapia wzroku

POTRZEBUJESZ BADANIE ORTOPTYCZNE?

Nasi terapeuci wzroku to dyplomowani ortoptyści. Wedle potrzeb i możliwości dziecka możemy zostać przeprowadzone również podstawowe (przesiewowe) badanie ortoptyczne.

ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
(48) 698 545 450