fbpx

turnus rehabilitacyjny prowadzimy w duchu evidence based medicine

jak wygląda turnus rehabilitacyjny?

turnus rehabilitacyjny

„Co teraz najbardziej przeszkadza Ci w życiu codziennym? Jakie aktywności ograniczają Ciebie podczas zwykłego dnia? Na czym Ci teraz zależy?” Takie pytania najczęściej usłyszysz od terapeutów Dzielnego Misia zanim rozpoczniesz turnus rehabilitacyjny.

Dlaczego? Ponieważ dla nas nie ma znaczenia ile Twoje dziecko może zrobić „brzuszków”, jak silne są jego ręce i nogi, istotne jest czy jest wstanie przenieść tą sprawność w funkcję. Można mieć silne ręce ale czy to oznacza, że jest się wstanie chwycić kubek i napić się z niego, przytrzymać czapkę jak wieje wiatr, zdjąć bluzę gdy jest za ciepło, siedzieć przy stole i bawić się z rodzeństwem w gry planszowe?

W Dzielnym Misiu chcemy budować możliwości dziecka, a nie sprawiać że będzie silne, bo siła nie oznacza funkcji. Nasza wysoce wyspecjalizowana kadra ma za zadanie osiąganie celów realnych i namacalnych. Szeroka wiedza i doświadczenie rehabilitantów zwiększa wachlarz możliwości pracy z dzieckiem. Aby osiągnąć cel, pomocy dzieciom, podczas terapii wykorzystujemy metody takie jak NDT Bobath, PNF, terapie manualne, neuromobilizacyjne, elementy terapii sensorycznych, pedagogicznych i wielu innych, w zależności co w danej sytuacji potrzebne jest dziecku.

Nasza wiedza, ogromna motywacja opiekunów nie zawsze dają efekty, bez ciężkiej i często mozolnej pracy dziecka. Dlatego też staramy się aby podczas dwu godzinnej sesji zawsze było dużo śmiechu i zabawy. Zabawa jest podstawową funkcja każdego dziecka i to sprawia, że dziecko wchodzi nawet w najtrudniejsze zadania i aktywności. A to pozwala na budowanie motywacji i zaangażowania dziecka do ciężkiej pracy.

Aby osiągnąć cele funkcjonalne wyznaczone wspólnie przez rodziców, pacjentów i zespół terapeutyczny niezbędna jest pomoc zewnętrzna w postaci zaopatrzenia ortopedycznego. W naszym Instytucie zdajemy sobie sprawę jak ciężko dopasować odpowiednie pomoce ortopedyczne staramy się pomóc wam w doborze optymalnego i najlepszego dla was sprzętu takiego jak: wózki, foteliki, pionizatory, krzesła, ort ozy kończyn górnych i dolnych.

Czy wymagana jest zaliczka podczas zapisu na turnus?

Turnus rehabilitacyjny to wielogodzinne świadczenie medyczne, które wymaga od naszych terapeutów przygotowań i dostosowania grafiku pracy. Dlatego podczas zapisu poprosimy Cię o uiszczenie zadatku w wysokości około 10% wartości turnusu. Szczegóły dotyczące kosztów znajdziesz w naszym cenniku.

dowiedz się więcej i zapisz się

Zadzwoń do nas: (48) 698 545 450

Napisz do nas: kontakt@dzielnymis.pl

ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
(48) 698 545 450
Skip to content