fbpx

Byc może gdzieś już słyszałeś/aś o AAC, ale – że to „niedobre rozwiązanie dla Twojego pacjenta”, bo: jest „za małe”, „bo to za trudne”, AAC „przeszkodzi w rozwoju mowy”, „obniży motywację do mówienia”; bo AAC to „ostatnia deska ratunku”, kiedy nie uda się „wywołać mowy”.

Jeśli tak – ten webinar jest dla Ciebie.

Dowiesz się czym jest komunikacja alternatywna i wspomagająca, co możesz zrobić by zacząć ją wprowadzać i jaki może mieć wpływ na rozwój dziecka i jak ułatwić Ci pracę !

Obecna sytuacja ZMUSIŁA CIĘ pewnie DO POZOSTANIA w domu. WYKORZYSTAJ ten czas NA ZDOBYWANIE WIEDZY! Korzystamy z zaawansowanych narzędzi do przeprowadzania tego typu wydarzeń – w zasadzie ten webinar niewiele będzie różnić się od klasycznego szkolenia. Będziesz miał/a czas na zadawanie pytań a na ekranie komputera będzie widać prowadzącą i jej materiały dydaktyczne.

 


CZAS TRWANIA: 150 minut

TERMIN:  3 kwietnia (piątek) godz. 12:00

PROWADZĄCA: EWELINA MOCARSKA – PSYCHOLOG, PEDAGOG SPECJALNY, TERAPEUTA AAC, specjalizująca się w diagnozie i terapii dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, całościowymi zaburzeniami rozwoju, autyzmem, Zespołem Aspergera, opóźnieniem rozwoju psychoruchowego, zaburzeniami emocjonalnymi. Członek Stowarzyszenia na rzecz Propagowania Wspomagających Sposobów Porozumiewania się Mówić bez Słów – ISAAC Polska.

MIEJSCE: ON-LINE (WIRTUALNA SALA SZKOLENIOWA)

DLA KOGO?  Terapeutów, fizjoterapeuci, nauczyciele wspomagający, asystenci nauczycieli pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością, którzy wykazują trudności w obszarze porozumiewania się.

CENA: 150 zł brutto


PROGRAM WEBINARU:

1. Czym jest komunikacja i jaki ma wpływ na zachowanie
2. AAC co to i dla kogo?
3. Jak można się komunikować
4. AAC fakty i mity
5. Sesja pytań i odpowiedzi

KIM JEST PROWADZĄCA EWELINA MOCARSKA?

Instytut Dzielny Miś

Psycholog Dziecięcy, pedagog specjalny, terapeuta AAC, specjalizująca się w diagnozie i terapii dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, całościowymi zaburzeniami rozwoju, autyzmem, Zespołem Aspergera, opóźnieniem rozwoju psychoruchowego, zaburzeniami emocjonalnymi.

Ewelina prowadzi indywidualne konsultacje dla rodziców mające na celu ocenę rozwoju dziecka i dobór odpowiednich zabaw i zabawek stymulujących dalszy rozwój oraz wsparcie kompetencji rodzicielskich.

Ewelina jest Członkiem Stowarzyszenia na rzecz Propagowania Wspomagających Sposobów Porozumiewania się Mówić bez Słów – ISAAC Polska.

Wykonuje testy diagnostyczne dot. oceny rozwoju dziecka , diagnozy problemów emocjonalnych, zaburzeń zachowania.

Zajmuje się diagnozą potrzeb komunikacyjnych dzieci i wprowadzaniem strategii komunikacyjnych z wykorzystaniem komunikacji alternatywnej (AAC).

Ewelina Mocarska pracuje z dziećmi od 2007 roku, zbierając doświadczenie w niezliczonej liczbie poradni, przedszkoli i szkół. Od 2011 roku pracuje w Ośrodku Wczesnej Interwencji Medycznej i Rehabilitacji dla Niemowląt, Dzieci i Młodzieży. Od 2015 roku jest w zespole Instytutu Dzielny Miś.

Psychologia to również jej hobby – wolne chwile spędza na czytaniu książek psychologicznych. A kiedy naprawdę potrzebuje przerwy od psychologii, to wówczas idzie na rower  lub jedzie do Berlina, gdzie możecie ją spotkać kilka razy w roku.

 


JAK SIĘ ZGŁOSIĆ I JAK DZIAŁA WEBINAR?

Kliknij w przycisk powyżej i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Na podany adres e-mail otrzymasz maila zwrotnego z potwierdzeniem rezerwacji.  Potwierdzeniem rezerwacji jest opłacenie udziału w szkoleniu (150zł).

Po otrzymaniu przelewu wyślemy do Ciebie fakturę. 3 kwietnia z samego rana otrzymasz od nas link do sali szkoleniowej za pomocą którego pobierzesz odpowiednią aplikację – następnie wejście do sali jest bajecznie proste. Możesz to zrobić na komputerze lub telefonie. Zezwól na użycie mikrofonu i kamery. I to wszystko – reszta wyglądać będzie jak normalne szkolenie.

ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
(48) 698 545 450
Skip to content